XI. Szakmai Nap - Dunakeszi
- 2024.12.14. 09:37
- Nagy Attila
Dunakeszi adott otthon a „Kispálya, nagypálya – együtt a magyar jégkorong fejlesztéséért" című rendezvénynek
A vártnál nagyobb érdeklődés övezte a Jégkorong Módszertani Központ által szervezett szakmai napot, amit a Dunakeszi Nyílt Vízi Edzőközpontban nyitott meg Seltenreich József önkormányzati képviselő, sportigazgató. “Nagyon büszke vagyok arra, hogy sorozatosan ilyen események megrendezésére képes Dunakeszi. Nagy öröm a városvezetésnek, hogy a gyermekek már elég széles palettából válogathatnak, amikor kedvükre való mozgásformát keresnek, és hogy ez a paletta már a jégkoronggal is bővülhetett” – mondta a sportigazgató.
A megnyitón felszólalt Böőr Zoltán is, aki egy hónapja szakmai igazgatóként segíti a VSD munkáját. A korábbi kiváló focista megosztotta a jelenlévőkkel, hogy rekordszámú regisztráció érkezett az eseményre, ami nem is csoda, hiszen ez a legjobb alkalom arra, hogy a jéghoki szerelmesei találkozhassanak egymással és kapcsolatot építhessenek. Kiemelte beszédében azt is, hogy a jégkorong nem csupán egy sport, hanem életforma, ami a kiemelkedő fizikai igénybevétel mellett csapatmunkát és kitartást is tanít.
A szakmai előadások sorát Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség újonnan kinevezett sportigazgatója tartotta, aki betekintést nyújtott a játékos piramis jelenlegi helyzetébe, valamint a jövőbeni fejlesztési programokkal kapcsolatos filozófiájába. Ezt követően Zalavári Bence mutatta be az Újpesti Jégkorong Akadémián zajló egyéni fejlesztő programot, melynek alapja a környezeti hatások felhasználása. Az előadásban elhangzottak könnyedén átültethetőek kisebb és nagyobb csapatok edzéseire is. Az elméleti áttekintést követően Barabás Miklós az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia edzője már gyakorlati példákat hozott a kisterületes játékokra. A szünetet megelőzően pedig Pákai Gergő mutatta be az Ajkai Óriások szakmai munkáját, egészen a kezdetektől napjainkig, amikor már akadémiákra és válogatott csapatokba nevelnek játékosokat.
A kávészünetet követően két kerekasztal beszélgetéssel folytatódott a program, ahol első körben vezetői szinten járták körbe a szakemberek az utánpótlás nevelés helyzetét a szakemberek (Antal Szilvia, Fekti István, Koncz Sándor és Kovács Attila), majd pedig a gyakorlati szintéren dolgozók tették meg ugyanezt (Barabás Miklós, Faragó Gyula, Zalavári Bence). Mindkét beszélgetés legfőbb üzenete az együttműködés volt, első sorban a klub-iskola-család kiemelten fontos, mint sportháromság. Összességében pedig a magyar jégkorong fejlődésének kulcsa a horizontális és vertikális együttműködések kialakítása, ahol minden klub megtalálja a maga szintjét, ott pedig a lehető legjobb fejlesztési programot valósítja meg.
Az esemény olyan tekintetben is egyedülálló volt, hogy több szervezet együttműködésének köszönhetően jött létre. A Magyar Jégkorong Szövetség szakmai támogatásával a Jégkorong Módszertani Központ a XI. szakmai napot közösen szervezte a Korcsolyasportért Alapítvánnyal. A helyszín és a nagyszerű körülmények biztosításának tekintetében pedig külön köszönet illeti Dunakeszi városát és a VSD Jégkorong szakosztályt.
Fotó: www.dunakeszipost.hu